Trawersy specjalne to zaawansowane technicznie urządzenia używane głównie w przemyśle produkcyjnym do przenoszenia ładunków. Są to innowacyjne narzędzia, zdolne dostosować się do różnorodnych potrzeb przedsiębiorstw, ponieważ ich solidna konstrukcja pozwala na bezpieczne i precyzyjne obsługiwanie ładunków o różnych kształtach i rozmiarach, głównie dzięki systemom podnoszenia, napędu oraz sterowania. Trawersy specjalne jakie proponujemy w Poli-Mat to zatem sprzęt, który idealnie sprawdzi się w zakładach produkcyjnych lub magazynach, gdzie sprawne przenoszenie konkretnych towarów przyczynia się do optymalizacji wielu procesów logistycznych.

Jakie są możliwości trawersów

Transport ładunków na linii produkcyjnej lub w magazynach może być realizowany znacznie efektywniej poprzez zastosowanie trawersów specjalnych od Poli-Mat. Są to wszechstronne narzędzia, wykorzystywane przez przedsiębiorców z dużym powodzeniem, ze względu na:
  • opcję przenoszenia ciężkich, masywnych towarów;
  • dopasowanie względem wielkości oraz kształtu ładunków za sprawą uchwytów i mocowań;
  • automatyzację procesów, za pomocą programowania precyzyjnych tras oraz sekwencji podnoszenia i opuszczania;
  • odporność na ekstremalne warunki, dzięki czemu trawersy można zamontować zarówno wewnątrz hali, jak i na zewnątrz;
  • integrację z całą infrastrukturą przemysłową danej firmy, aby jak najlepiej ją skoordynować.
Główną zaletą tego rozwiązania jest więc zwiększenie wydajności oraz optymalizacja wielu etapów produkcji, przy stosunkowo niewielkiej inwestycji, w dodatku, w krótkim czasie.

Do czego służą trawersy specjalne

Zastosowanie trawersów przynosi korzyści różnym branżom ze względu na to, że jest to wszechstronny sprzęt, wykorzystywany na różne sposoby. W przemyśle produkcyjnym lub budownictwie trawersy specjalne są przydatne do manipulacji ciężkimi ładunkami, przenoszenia konstrukcji stalowych i usprawnienia prac. W obszarze automatyzacji zapewniają precyzyjne przemieszczanie elementów na linii produkcyjnej, dzięki zaawansowanym systemom sterowania. Z kolei w logistyce i magazynowaniu wspomagają efektywne zarządzanie przestrzenią. Nasze trawersy z Poli-Mat to zatem naprawdę wyjątkowe urządzenia, w które zdecydowanie warto zainwestować.