W wielu nowoczesnych halach produkcyjnych lub na terenie dużych magazynów zarówno w Polsce, jak i na świecie, coraz częściej można zauważyć szereg wprowadzanych innowacji w dziedzinie określanej jako transport podwieszany. Wykorzystuje się go w celu usprawnienia pracy, konstruując dopasowane systemy służące do sprawnego przenoszenia różnego rodzaju towarów, niezależnie od ich wielkości lub ciężaru. Firma Poli-Mat specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań technicznych w tym zakresie, oferując klientom nowoczesne, dostosowane do konkretnych potrzeb maszyny, w dodatku, w atrakcyjnych cenach.

Szeroka gama produktów od Poli-Mat

Aby transport podwieszany był efektywny, bezpieczny i płynny w kontekście przemieszczania ładunków w zakładach produkcyjnych, magazynach, halach przemysłowych czy centrach logistycznych wykorzystuje się w tym celu konkretne produkty, dopasowane do klienta. Należą do nich:
  • manualne i automatyczne przenośniki podwieszane,
  • suwnice i żurawie,
  • przenośniki mechaniczne jedno- lub dwuszynowe,
  • lekkie przenośniki liniowe,
  • przenośniki specjalne z sortownikiem,
  • rolki lub taśmy.
Doskonałym źródłem inspiracji dla osób zainteresowanych urządzeniami z dziedziny transportu podwieszanego jest dodatkowo galeria zdjęć widoczna w dedykowanej zakładce na stronie internetowej. Znajdują się tam bowiem przykłady zrealizowanych projektów, aby klienci mogli zobaczyć, w jaki sposób wykorzystano poszczególne maszyny w różnych firmach.

Transport podwieszany - trwałość i niezawodność

Trwałość, a przy tym również niezawodna funkcjonalność profesjonalnych systemów podwieszanego transportu to rezultat precyzyjnego projektowania od podstaw wszystkich niezbędnych komponentów, takich jak koła zębate, łańcuchy, wózki czy też zabieraki. Aby sprostać intensywnemu użytkowaniu urządzeń w różnorodnych warunkach pracy, utrzymując konkretne parametry przez długi czas, w Poli-Mat, te kluczowe części składowe są starannie wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Tym samym gotowy sprzęt jest odporny na ścieranie, ekstremalne temperatury, a także negatywne działanie niebezpiecznych substancji chemicznych.